Pesma Evrovizije 2009 - Moskva

Pesma Evrovizije 2009 će se održati u Moskvi, zahvaljujući pobedi Dime Bilana u Beogradu sa pesmom "Belive".
U Moskvi će učestvovati 43 zemlje, isto kao u Beogradu, koje će nastupiti u dva polufinala 12. i 14. maja. Finalno veče će se održati 16. maja.
U prvom polufinalu 12. maja nastupiće Bosna i Hercegovina, Švedska, Izrael, Belgija, Andora, Češka Republika, Crna Gora, Island, Gruzija, Bugarska, Portugalija, Švajcarska, Makedonija, Finska, Belorusija, Turska, Rumunija, Malta i Jermenija.
U drugom polufinalu 14. maja nastupiće Slovenija, Danska, Azerbejdžan, Holandija, Letonija, Mađarska, Srbija, Norveška, Ukrajina, Grčka, Litvanija, Poljska, Hrvatska, estonija, Moldavija, Kipar, Irska, Albanija i Slovačka.
U finalu će direktno nastupiti domaćin Rusija, kao i velika četvorka: Francuska, Nemačka, Španija i Ujedinjeno Kraljevstvo.
Ove godine uvodi se i novo pravilo kad je u pitanju glasanje u finalu. Pobednika će odlučiti publika i stručni žiri u odnosu 50:50.



















