Foto: JORDY BRADA
Foto: JORDY BRADA

Večeras i sutra evrovizijski šou sa rezervnim snimcima nastupa

Organizatori ovogodišnje Pesme Evrovizije, zajedno sa Evropskom radiodifuznom unijom (EBU), blagovremeno su isplanirali mere kako bi se takmičenje u Roterdamu definitivno održalo, te da ni u slučaju većih ograničenja za putovanja usled pandemije koronavirusa ne bude prepreka da gledamo još jedan pravi evrovizijski šou sa takmičarskim kompozicijama. U sklopu toga, učesnici ovogodišnje Evrovizije su bili u obavezi da pre takmičenja snime rezervni nastup  koji bi se emitovao tokom prenosa u slučaju da takmičari budu sprečeni da dođu u Roterdam. Osim predstavnica Srbije, u studiju RTS-a u Košutnjaku snimljen je i rezervni nastup Severne Makedonije, uz nadzor EBU-a. Jedina koja nije doputovala u zemlju lala je predstavnica Australije, Montenj, i samo njen rezervni snimak smo imali priliku da vidimo tokom prvog polufinala, 18. maja.

Večeras od 21 čas na zvaničnom YouTube kanalu Pesme Evrovizije, biće emitovan šou „Eurovision Song Celebration – Live-on-Tape – 1. deo“ sa rezervnim nastupima takmičara koji se nisu kvalifikovali za veliko finale:

  1. Slovenija / Ana Soklič – Amen
  2. Australija / Montaigne – Technicolour
  3. Severna Makedonija / Vasil – Here I Stand
  4. Hrvatska / Albina – Tick-Tock
  5. Rumunija / ROXEN – Amnesia
  6. Estonija / Uku Suviste – The Lucky One
  7. Češka Republika / Benny Cristo – omaga
  8. Austrija / Vincent Bueno – Amen
  9. Poljska / RAFAŁ – The Ride
  10. Gruzija / Tornike Kipiani – You
  11. Letonija / Samanta Tīna – The Moon is Rising
  12. Danska / Fyr og Flamme – Øve Os På Hinanden

Sutra uveče od 21 čas, gledaćemo „Eurovision Song Celebration – Live-on-Tape – 2. deo“ i rezervne nastupe finalista, uključujući i nastup srpskih predstavnica Hurricane.

  1. Kipar / Elena Tsagrinou – El Diablo
  2. Albanija / Anxhela Peristeri – Karma
  3. Izrael / Eden Alene – Set Me Free
  4. Belgija / Hooverphonic – The Wrong Place
  5. Rusija / Manizha – Russian Woman
  6. Malta / Destiny – Je Me Casse
  7. Portugal / The Black Mamba – Love Is On My Side
  8. Srbija / Hurricane – Loco Loco
  9. Grčka / Stefania – Last Dance
  10. Švajcarska / Gjon’s Tears – Tout l’Univers
  11. Island / Da∂i Freyr og Gagnamagni∂ – 10 Years
  12. Španija / Blas Cantó – Voy A Querdarme
  13. Moldavija / Natalia Gordienko – SUGAR
  14. Nemačka / Jendrik – I Don’t Feel Hate
  15. Finska / Blind Channel – Dark Side
  16. Bugarska / Victoria – Growing Up is Getting Old
  17. Litvanija / The Roop – Discoteque
  18. Ukrajina / Go_A – Shum
  19. Francuska / Barbara Pravi – Voilà
  20. Azerbejdžan / Efendi – Mata Hari
  21. Norveška / TIX – Fallen Angel
  22. Holandija / Jeangu Macrooy – Birth of a New Age
  23. Italija / Måneskin – Zitti E Buoni
  24. Švedska / Tusse – Voices
  25. San Marino / Senhit – Adrenalina

Jedini izuzetak su Irska i Ujedinjeno Kraljevstvo, čiji predstavnici žele da ih ljudi pamte po nastupima uživo sa roterdamske scene, te njihove rezervne nastupe nećemo videti, ali će svakako biti prisutni u ovim specijalnim izdanjima.

Izvor
  • eurovision.tv

Ostavite odgovor

Vaša email adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>