Samo tačan pojam
Traži u naslovima
Traži u sadržaju
Traži u komentarima
Traži u člancima
Traži na stranama
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filtriraj po kategorijama
Albanija
Andora
Australija
Austrija
Azerbejdžan
Belgija
Belorusija
Blog
Bonus
Bosna i Hercegovina
Bugarska
Češka Republika
Crna Gora
Danska
Dečja Pesma Evrovizije
Estonija
Evrovizija 2015
Evrovizija 2016
Evrovizija 2017
Evrovizija 2018
Finska
Francuska
Grčka
Gruzija
Holandija
Hrvatska
Intervjui
Irska
Island
Italija
Izrael
Jermenija
Kipar
Letonija
Lični utisak
Litvanija
Luksemburg
Makedonija
Malta
Maroko
Mađarska
Moldavija
Monako
Nemačka
News in English
Norveška
OGAE vesti
Poljska
Portugalija
Rumunija
Rusija
San Marino
Slovačka
Slovenija
Španija
Srbija
Švajcarska
Švedska
Turska
Ujedinjeno Kraljevstvo
Ukrajina
Uncategorized
Vesti
Zemlje
Foto: kottoner.com
Foto: kottoner.com

Ira Losko ponovo predstavlja Maltu

Večeras je u Mediteranskom konferencijskom centru u Valeti održano finale malteškog izbora za Pesmu Evrovizije koja će se u maju održati u glavnom gradu Švedske, Stokholmu. Glasovima publike i petočlanog žirija, koga su činili Nick Clark-Lowes, Vyara Ankova, Sabrija Vulić, Luke Fisher i Quinton Scerri, odlučeno je da ovu mediteransku zemlju po drugi put predstavlja 34-godišnja Ira Losko (Ira Losco) sa pesmom „Chameleon (Invincible)“.

U finalu se našlo 14 pesama koje su se kvalifikovale, nakon jučerašnjeg polufinala u kome je nastupilo 19 izvođača sa 20 pesama (upravo Ira je bila jedina učesnica koja se takmičila sa dve pesme, no po pravilima malteškog izbora, u finale je mogla da se prođe samo sa jednom). U revijalnom delu večeri nastupile su Destiny Chukunyere, pobednica prošlogodišnje Dečje Pesme Evrovizije i Amber, koja je predstavljala Maltu na Evrosongu u Beču.

Konačni rezultati glasanja

# Izvođač i pesma Televoting Žiri
1. Ira Losco – Chameleon (Invincible) 12 56 68
2. Brooke – Golden 10 48 58
3. Franklin Calleja – Little Love 6 38 44
4. Christabelle Borg – Kingdom 8 30 38
5. Maxine Pace – Young Love 7 29 36
6. Jasmine Abela – Alive 3 23 26
7. Jessika – The Flame 4 15 19
8. Corazon – Falling Glass 5 10 15
9. Raquel Galdes – Flashing Lights 1 11 12
10. Kimberley Cortis – Lighthouse 10 10
11. Deborah C – All Around the World 8 8
12. Lawrence Gray – You’re Beautiful 2 5 7
13. Dominic – Fire Burn 5 5
14. Daniel Testa – Under the Sun 2 2

Ira je već predstavljala Maltu na najvećem muzičkom takmičenju 2002. godine, kada je sa pesmom „7th Wonder“ zauzela drugo mesto. Da li će i ovog puta biti tako uspešna, ostaje da vidimo.

Pogledajte pobednički nastup i poslušajte „Chameleon (Invincible)“!