Samo tačan pojam
Traži u naslovima
Traži u sadržaju
Traži u komentarima
Traži u člancima
Traži na stranama
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filtriraj po kategorijama
Albanija
Andora
Australija
Austrija
Azerbejdžan
Belgija
Belorusija
Blog
Bonus
Bosna i Hercegovina
Bugarska
Češka Republika
Crna Gora
Danska
Dečja Pesma Evrovizije
Estonija
Evrovizija 2015
Evrovizija 2016
Evrovizija 2017
Evrovizija 2018
Finska
Francuska
Grčka
Gruzija
Holandija
Hrvatska
Intervjui
Irska
Island
Italija
Izrael
Jermenija
Kipar
Letonija
Lični utisak
Litvanija
Luksemburg
Makedonija
Malta
Maroko
Mađarska
Moldavija
Monako
Nemačka
News in English
Norveška
OGAE vesti
Poljska
Portugalija
Rumunija
Rusija
San Marino
Slovačka
Slovenija
Španija
Srbija
Švajcarska
Švedska
Turska
Ujedinjeno Kraljevstvo
Ukrajina
Uncategorized
Vesti
Zemlje
Foto: Stina Stjernkvist/TT
Foto: Stina Stjernkvist/TT

Predstavljeni takmičari Melodifestivalena 2018.

Švedski javni servis SVT danas je u Stokholmu organizovao konferenciju za medije na kojoj su predstavljeni takmičari predstojećeg Melodifestivalena.

Na konferenciji je predstavljeno 28 takmičara, podeljenih u četiri polufinala.

Voditelj takmičenja biće David Lindgren, koji je i prošle godine bio jedan od domaćina švedskog nacionalnog izbora.

Učesnici u polufinalima su predstavljeni po abecednom redosledu naziva pesama.

Prvo polufinale biće održano u Karlstadu, 3. februara 2018. Benjamin Ingrosso se vraća na takmičenje nakon debitovanja prošle godine, a zapaženo je i ponovno učešće veteranke Kikki Danielsson, koja je 1987. pobedila na Melodifestivalenu i osvojila treće mesto na Pesmi Evrovizije.

All The Feels – Renaida
Autori: Laurell Barker, Jon Hällgren, Peter Barringer, Lukas Hällgren

Dance You Off – Benjamin Ingrosso
Autori: Benjamin Ingrosso, MAG, Louis Schoorl, K Nita

Livet på en pinne – Edward Blom
Autori: Edward Blom, Thomas G:son, Stefan Brunzell, Kent Olsson

My Turn – John Lundvik
Autori: Anna-Klara Folin, John Lundvik, Jonas Thander

Osby Tennessee – Kikki Danielsson
Autori: Sulo Karlsson, Kikki Danielsson

Patrick Swayze – Sigrid Bernson
Autori: Andrej Kamnik, Josefin Glenmark, Peg Parnevik, Sigrid Bernson

Solen lever kvar hos dig – Kamferdrops
Autori: Herbert Trus, Danne Attlerud, Martin Klaman, Kristoffer Tømmerbakke, Erik Smaaland, Kamferdrops

Drugo polufinale održava se u Geteborgu, 10. februara 2018. Samir i Viktor se vraćaju posle jednogodišnje pauze, a u ovom polufinalu debitovaće Jonas Gardell, koga smo prošle godine videli kao gostujućeg izvođača.

Allting som vi sa – Ida Redig
Autori: Yvonne Dahlbom, Jesper Welander, Ida Redig

Det finns en väg – Jonas Gardell
Autori: Calle Kindbom, Jonas Gardell, Mats Tärnfors

In My Cabana – Margaret
Autori: Anderz Wrethov, Linnea Deb, Arash Labaf, Robert Uhlman

Last Breath – Liamoo
Autori: Liam Cacatian Thomassen, Morten Thorhauge, Peter Bjørnskov, Lene Dissing

Shuffla – Samir & Viktor
Autori:  Andreas ”Stone” Johansson, Denniz Jamm, Costa Leon, Samir Badran, Viktor Frisk

Songburning – Mimi Werner
Autori: Göran Werner, Mimi Werner, Niki Niki, Carl Varga, Johan Åsgärde, Oliver Lundström

Titta vi flyger – Stiko Per Larsson
Autori: Stiko Per Larsson, Emil Rotsjö

Malme je grad u kojem će se 17. februara 2018. održati treće polufinale. Najzapaženije ime ovog polufinala je Jessica Andersson koja je predstavljala Švedsku na Pesmi Evrovizije 2003. kao članica grupe Fame, a vredan pažnje je i poznati švedski pevač Kalle Moreaus, koji je poslednji put učestvovao 2010.

A Bitter Lullaby – Martin Almgren
Autori: Josefin Glenmark, Märta Grauers

Cry – Dotter
Autori: Linnea Deb, Peter Boström, Thomas G:son, Johanna ”Dotter” Jansson

Cuba Libre – Moncho
Autori: Jimmy Jansson, David Strääf, Markus Videsäter, Axel Schylström, Moncho

Everyday – Mendez
Autori: Leopoldo Mendez, Jimmy Jansson, Palle Hammarlund

Min dröm – Kalle Moreaus & Orsa Spelmän
Autori: Thomas G:son, Alexzandra Wickman

Party Voice – Jessica Andersson
Autori: Fredrik Kempe, David Kreuger, Niklas Carson Mattsson, Jessica Andersson

Stark – Barbi Escobar
Autori: Barbi Escobar, Costa Leon, Andreas ”Stone” Johansson

Četvrto polufinale biće održano u Ernšeldsviku (Örnsköldsvik), 24. februara 2018. U poslednjem polufinalu najviše se ističe dvostruka učesnica festivala Mariette, koja je u prethodna dva učešća obezbedila mesto u finalu, a ponovo će nastupiti i Felix Sandman, kojeg smo prošle godine gledali u okviru grupe FO&O.

Break That Chain – Felicia Olsson
Autori: Bobby Ljunggren, Kristian Lagerström, Henrik Wikström, Joy Deb

Every Single Day – Felix Sandman
Autori: Noah Conrad, Tony Ferrari, Parker James, Jake Torry, Felix Sandman

For You – Mariette
Autor: Jörgen Elofsson

Fuldans – Rolandz
Autori: Fredrik Kempe, David Kreuger, Robert Gustafsson, Regina Hedman

Icarus – Emmi Christensson
Autori: Thomas G:son, Christian Schneider, Andreas Hedlund, Sara Biglert

Mitt paradis – Elias Abbas
Autori: Anderz Wrethov, Hamed “K-One” Pirouzpanah, Sami Rekik

Never Learn – Olivia
Autori: Anton Ewald, Jonas Wallin, Trond Smeplass

Iz svakog polufinala direktno u finale plasiraće se prve dve kompozicije, dok će takmičari koji se nađu na trećem i četvrtom mestu svoju šansu za finale tražiti u popularnoj Drugoj šansi (Andra chansen), koja će biti održana 3. marta 2018. u Kristijanstadu, što će biti prvi put da se takmičenje održava u ovom gradu. Tada će takmičari biti podeljeni u četiri duela čiji će pobednici učestvovati u finalu koje je zakazano za 10. mart u Friends Areni u Stokholmu.

Ostavite odgovor

Vaša email adresa neće biti objavljena. Obavezna polja su označena

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>